Firemné školenia v ISDD+

Firemné školenia v ISDD+
kategória: Novinky v I.S.D.D. plus

V našej firme sme mali tradíciu vzdelávania už dávnejšie. Keďže sme však pracovali na nových, zaujímavých projektoch a skúšali pre klientov rôzne inovatívne prístupy a technológie, rozhodli sme sa podeliť sa s kolegami o nadobudnuté skúsenosti, znalosti, či chyby, ktoré vznikali počas práce na týchto projektoch. Pre rok 2018 máme naplánovaných 15+ školení, z ktorých 7 sa už zrealizovalo. U nás je vzdelávanie nevyhnutnosť a dávame priestor na rozvoj všetkým, ktorí o to majú záujem.

Venovali sme sa napríklad GDPR, ktorým vo firme žijeme takmer všetci a pomohli sme s jeho úspešnou implementáciou pre viacerých klientov. Tiež oblasti microservices, ktorá má veľmi zaujímavé využitie pre mnohých klientov a prináša väčšiu flexibilitu do ponúkaných technických riešení. Lákadlom bol aj blockchain a jeho využitie, kde síce kolegovia dúfali, že dostanú tipy na mining, ale ako sa ukázalo, téma má oveľa širšie využitie a tento inovatívny prístup inšpiroval viaceré spoločnosti vo svete. Zaslúžený úspech mala prednáška o IOT (internet of things), predstavená na kazuistike konkrétneho riešenia pre klienta, ktoré je svojím rozsahom na Slovenskom trhu jedinečné a prináša úplne nové možnosti do správy a monitoringu ako zariadení, tak aj analytiky a využitia získaných dát od užívateľov pre firemného klienta. Veľký potenciál tejto oblasti vidíme aj v priemyselných riešeniach. Viac o téme sa dočítate TU. Prepracovaný pohľad na svet databáz ponúkala aj prednáška zameraná na NoSQL databázy. U nás vo firme pomáhame klientom so správou a spracovaním užívateľských dát pre rôzne účely a radi sa dozvieme, aké sú trendy aj v tejto oblasti. Aktuálnym trendom v oblasti AI a Machine learningu sme sa priučili od externého lektora z Cognexy.

Všetky tieto workshopy, prednášky, diskusie a školenia mohli prebehnúť vďaka super kolegom, ochotným podeliť sa o svoje skúsenosti, poznatky, prístup, či svetové trendy. Témy sú voľne prístupné a prednášky otvorené pre všetkých vo firme – pre študentov, vývojárov aj netechnikov. A keďže projektov pribúda, máme stále nové nápady na témy. Školenia sú od vývojárov, pre vývojárov. Snažíme sa dať priestor učiť sa nové veci všetkým kolegom, aj keď  aktuálne pracujú napríklad s inými technológiami. No a vzhľadom na to, že väčšina školení prebiehala podvečer, pivo+chlebíčky pomáhali dotvoriť neformálnu atmosféru ????.