Profesionálna stáž v ISDD

Profesionálna stáž v ISDD
kategória: Novinky v I.S.D.D. plus

V poslednej dobe sme si všimli záujem stredoškolákov o praxe v oblasti IT, ako aj rôzne aktivity mladých ITčkárov v oblasti propagácie práce, praxe či stáží pre rovesníkov. Páči sa nám, že majú záujem vzdelávať sa nad rámec štúdia a spojiť vedomosti, získané v škole, s praktickou ochutnávkou. Tak sme si s kolegami povedali, že im v tom trošku pomôžeme. A spustili sme pilotnú stáž.

Študentov podporujeme už dlhšie rôznymi spôsobmi, či už je to možnosť brigády, prednášky na STI (radi však prídeme kamkoľvek:), infostánkom na Night of Chances alebo sponzoringu beánie. Stáž však bola nová vec. Jeden z našich Tech-Buddies pripravil sylaby štúdia s praktickými cvičeniami reálnych zadaní, na ktorých pracujú u nás programátori. Samozrejme, prispôsobených výukovým potrebám. A privítali sme Mateja.

“Pôsobil som vašej firme ako stážista 3 týždne a bola to moja prvá skúsenosť práce v IT segmente. Keďže sa programovaniu plánujem venovať aj po strednej/vysokej škole, som veľmi vďačný za to, že som dostal túto možnosť.

Vďaka tomuto som zistil ako funguje firma so zameraním na vývoj softvéru, naučil som sa ako fungujú databázy, programovanie v PL/SQL a tvorbu webov. Čo mi možno trochu chýbalo bolo začlenenie do problematiky zákaziek a komunikácie so zákazníkom.

Po celú dobu som mal pri sebe skvelých ľudí a vládla rodinná atmosféra. Obzvlášť by som chcel poďakovať Janke Scalzi, Radovi Vdoviakovi za to, že som sa na nich mohol kedykoľvek obrátiť a takisto Erikovi Zimkovi za to, že ma po celú dobu sprevádzal touto stážou. :)”

Matej Pakán  

Ak by ste si tiež mali chuť vyskúšať prácu u nás, ozvite sa nám na: job@grappa.sk.